img

Darek Załuski

W góry ciagnęło mnie od zawsze. Najpierw były Bieszczady, po których wędrowałem z przyjaciółmi ze Studenckiego Klubu Przewodników Beskidzkich i gdzie zostałem przewodnikiem górskim. Potem Tatry, pierwsze wspinaczki i pierwsze wyjazdy w góry wyższe – Karakorum i Himalaje. W 1997r. wszedłem na swój pierwszy ośmiotysięcznik i poznałem Andrzeja Zawadę, organizatora polskich wypraw narodowych. Andrzej zaprosił mnie na swoją kolejną wyprawę zimową. Tam rozpocząłem przygodę z filmem górskim. Potem wielokrotnie byłem w górach wysokich zarówno zimą jak i latem. Wszedłem na kilka szczytów ośmiotysięcznych, w tym na Everest, brałem udział w wielu wyprawach zimowych, m.in. na K2, Makalu, Shisha Pangma, zrealizowałem wiele filmów dokumentalnych o tematyce górskiej. W Nepalu spędziłem w sumie ponad 4 lata...
Podczas jednej w wypraw poznałem Nimę, właściciela nepalskiej agencji turystycznej. Nima opiekował się naszą ekspedycją w Nepalu. Okazał się tak dobrym organizatorem, że od tego czasu wszystkie wyprawy realizowałem już z Jego pomocą. Zaprzyjaźniliśmy się. Z tej przyjaźni oraz fascynacji górami i Nepalem zrodziła się Agencja Podróżnicza Go Everest.
Chcemy podzielić się naszą pasją i spróbować także Ciebie zarazić fascynacją rejonem Himalajów – światem majestatycznych gór oraz niezwykłej różnorodności kultur i religii.